Мишко Адамчак з «КораЛЛі»: «Читайте між рядками»
Мишко Адамчак з «КораЛЛі»: «Читайте між рядками»
«Життя мов казка. Хочеш – живи, а не хочеш – будь ласка…» Цю фразу знає кожен порядний любитель фестивалів. Її автори – гурт «КораЛЛі», частий гість на музичних open-air’ах цього літа. Схиблені хлопці заряджають сповна. Не треба жодних енергетиків, коли вони поруч. Звуки їхньої сопілки, дримби, трембіти перевертають все з ніг на голову. Та хлопці вміють не тільки вар’ювати. Вони також чудові організатори фестів. Про те, як відбувся Черемош Фест і які експерименти будуть у новому альбомі читайте в інтерв’ю з менеджером гурту Мишком Адамчаком. А на додаток – свіжа порція асоціацій.

– Розкажіть, чим сьогодні живе гурт?
– Зараз гаряча фестивальна пора. Попри непростий для країни час, культура живе, розвивається. Хтось сказав, що все, що сприяє розвитку культури, сприяє припиненню війни. Ми нещодавно, навесні, видали відеозбірку пісень, які записали на даху однієї багатоповерхівки Франківська. Так само видали відео з минулорічних фестивальних сцен на пісню «Схиблені». Працюємо над програмою, що ввійде в новий альбом. Більше половини готово. Чимало пісень з майбутнього альбому вже граємо на концертах. Я взагалі прихильник того, щоб пісні відіграти на концертах, подивитися на наші відчуття, на те, як публіка реагує. Все ж в процесі дещо змінюється, покращується.


Віяння в наших мотивах змінюються, але залишається драйвова структура


– Які експерименти плануєте у нових роботах?
– У нас експерименти ніколи не припиняються. Якщо слідкувати за творчістю гурту, то віяння в наших мотивах змінюються, але залишається драйвова структура. Можливо, будуть якісь електронні нотки, можливо – більш якісніші автентичні звуки трембіти,сопілки, дримби, карпатських рогів.


– Ви були організаторами «Черемош Фесту». Як пройшло для вас це дійство?
– Попри те, що у ті вихідні багато заходів відмінили, інші – переформатували в своїй програмі, «Черемош Фест» відбувся в запланованих рамках. Ми набралися гарного досвіду в організації. Зараз краще бачимо, як деякі організаційні моменти покращити, змінити. Раді, що він все-таки відбувся.


Відбувся певний стрибок рівня культури
– Які плани щодо «Карпатського протягу»?
– Можливо, наприкінці літа або восени проведемо. Маємо надію, що буде підтримка, як від влади, так і від простих людей. Сьогодні є запити на такі заходи. Відбувся певний стрибок рівня культури.

– Які цікаві історії траплялися під час проведення «Карпатського протягу»?
– Загалом у нас спокійно. Хоча і були невгамовні «дачники», які проривалися через охорону. Фестиваль мирний.

Проте бували пригоди. Сама апаратура концерту у поїзді не передбачає використання дизельних генераторів. Можливий варіант – підключення системи акумуляторів. Ми, бувало, назбирували 25 штук акумуляторів. Брали величезний блок живлення, і з його допомогою музиканти грали. Періодично від того, що акумулятори розряджалися і гаснула вся електрика, чути було лише барабани. В таких випадках ми швиденько міняли акумулятори. Змінювали партії. Але одного разу так трапилося, що всі акумулятори використалися, і вже не можна було продовжувати фестиваль. На черзі мали виступати Ot Vinta. Ситуація була критична. Ми телефонували до всіх друзів з автомобілями, які були готові звозити до станцій, через які прямує потяг, акумулятори. Ми опрацювали багато варіантів. В останній момент мені спало на думку піти до машиніста і запитати в нього. Він з легкістю погодився нам допомогти – надати енергію. На щастя, все закінчилося успішно.

Набридло пояснювати, чому в назві гурту дві літери «л»
– Уявіть, що ви маєте власну державу і керуєте нею. Якою була б ця держава?
– Для мене важлива природність, натуральність, якщо йдеться про державу як господарство. В тому числі природність прийняття рішень, законів, структур керівних, організаційних. Це прозорість і можливість людей ефективно впливати на ці структури.

– Що може розізлити вас за три секунди?
– Невігластво. Кричуща нахабність.– Яка мелодія у вас на будильнику?
– Починається з легенького співу пташок, шелесту лісу, а потім наростає до більш важчих звуків.

– На які запитання журналістів не любите відповідати?
– Навіть про це не думав. О. Вже набридло пояснювати, чому в назві гурту дві літери «л».– Ваші побажання читачам «СКАЗу».
– Читайте рядки і читайте між рядками. І головне – будьте щасливими. Багато вам натхнення і самі будьте натхненням.

Асоціації Мишка АдамчакаМи запитали в менеджера гурту «КораЛЛі», з чим у нього асоціюються певні слова. Ось що з цього вийшло:
Татуювання. Не знаю чому, але відразу асоціація з національними символами.

Lady Gaga.Хто це?(сміється) Та чув колись таку дівчинку.

Еротика. Це просто красиво.

Жовтий. День народження брата.

Дримба. «Черемош Фест».

Галя. Вода. Пісня є така «Несе Галя воду».

Червень. Липень, серпень. Літо.

YouTube. Мільйон.

Карбюратор. Добра сторінка в моїй автомобільній історії. Завжди чітко працював, але був пожирачем бюджету.

Антологія. 50 томів історії.

Порча. Забобони. Не переймаюся ними. Я вірю, що якщо чорний кіт перейде дорогу, то тварина просто кудись собі йде. Проте, не люблю, коли хтось з пустими відрами переходить мені дорогу.
Helena York
Cоня Чайківська
2014.07.17
2207
КораЛЛі, Івано-Франківськ, Rock'n'Roll, фестиваль
data-yashareDescription="«Життя мов казка. Хочеш – живи, а не хочеш – будь ласка…» Цю фразу знає кожен порядний любитель фестивалів. Її автори – гурт «КораЛЛі», частий гість на музичних open-air’ах цього літа. Схиблені хлопці заряджають сповна. Не треба жодних енергетиків, коли вони поруч. Звуки їхньої сопілки, дримби, трембіти перевертають все з ніг на голову. Та хлопці вміють не тільки вар’ювати. Вони також чудові організатори фестів. Про те, як відбувся Черемош Фест і які експерименти будуть у новому альбомі читайте в інтерв’ю з менеджером гурту Мишком Адамчаком. А на додаток – свіжа порція асоціацій." >
Група СКАЗу: