«Рок-н-рол, стакан, кохання»: андеграунд народився у Запоріжжі
«Рок-н-рол, стакан, кохання»: андеграунд народився у Запоріжжі
Автор книги «Рок-н-рол, стакан, кохання» Валентин Терлецький належить до тих, про яких говорять: людина-оркестр. Не лише тому, що він є засновником рок-групи «Декаданс» і володіє всіма музичними інструментами, які тільки потраплять до рук, а й, мабуть, тому, що все його життя та творчість тісно переплітаються зі звуком розбитих пляшок, сердець та розтрощених столів у барах. Такий стиль вибрав собі запорізький письменник, літературний критик, журналіст і музикант та уклав частину свого творчого життя в короткі оповідання у книзі «Рок-н-рол, стакан, кохання», яка є першою з автобіографічної трилогії Валентина Терлецького.
Книга є дуже інтимною, щирою і водночас брутальною та депресивною настільки, що можна відчути та побачити автора у всій його беззахисності та відкритості: «Тобі майже тридцять. Намагаєшся подивитися на себе збоку – і бачиш повну поразку. Нове століття швидко розплющило тебе об стіну нерозуміння, затягло потужним мутним потоком на глибину, звідки сонце нагадує ледь помітну світлу дірочку в савані непроглядного мороку, яка з кожною хвилиною життя темніє, темніє, поки зовсім не перетворюється на порожнечу.» Такі невеселі роздуми про буття на цьому світі, спричинені, вочевидь, тим, що в тридцять років людина здатна переоцінювати життя, друзів, тих, що були коханими, і переносити це у графу «спогади». Спогадів у цій книзі найбільше.

Історія розпочинається з того, що «тобі майже тридцять» і закінчується тим, що «тобі майже тридцять», різниця тільки у негативному та позитивному ставленні автора до цього факту: «Всередині зароджується небажання, апатія і розпач, і ти перестаєш існувати…», як противага: «Все навколо змінюється, виграє новими барвами, пульсує. Змінився і ти.»

Поміж цими двома станами та ставленнями переживаємо сотні оповідань Валентина Терлецького, які схожі на записи з особистого щоденника про студентські роки, гуртожитки, бари, горілку, музику, секс, друзів, вітчизняну журналістику, смерть та море.

Книга для тих, хто вміє та любить сприймати життя не крізь рожеві окуляри і залишатися при тому щасливим.
Марина Мітла
2014.09.27
2087
Терлецький, Книги, сучукрліт
data-yashareDescription="Автор книги «Рок-н-рол, стакан, кохання» Валентин Терлецький належить до тих, про яких говорять: людина-оркестр. Не лише тому, що він є засновником рок-групи «Декаданс» і володіє всіма музичними інструментами, які тільки потраплять до рук, а й, мабуть, тому, що все його життя та творчість тісно переплітаються зі звуком розбитих пляшок, сердець та розтрощених столів у барах. Такий стиль вибрав собі запорізький письменник, літературний критик, журналіст і музикант та уклав частину свого творчого життя в короткі оповідання у книзі «Рок-н-рол, стакан, кохання», яка є першою з автобіографічної трилогії Валентина Терлецького. " >
Група СКАЗу: