Гурт «Кімната Гретхен»: «Кохайте одне одного і живіть вічно»
Гурт «Кімната Гретхен»: «Кохайте одне одного і живіть вічно»
Цей гурт добре відомий любителям фестивалів. Вони часті гості та учасники The Best City, Соседний Мир, Сорочинський Ярмарок, Za-ПОРіГ, Сяйво, АнтиГород. Цього літа виступали на Файному місті, Бандерштаті. Дніпропетровські хлопці з україномовними піснями мають власний погляд на події, що відбуваються в країні. Вони не лізуть у політику, але чітко висловлюються на важливі теми у своїх піснях. Музиканти не роблять різниці між українцями на двох берегах Дніпра. Про це свідчать їхні спільні проекти з гуртами з західних областей. Відкриті до розмови, хлопці з гурту «Кімната Гретхен» діляться своїми думками з читачами «СКАЗу» вже зараз. Без вступних фраз, загальної інформації. Просто про те, що турбує, цікавить.
– Яка різниця між фестивалями, які відбуваються на Сході та на Заході України?

– Ми б не хотіли порівнювати. В Україні зараз попит на те, щоб робити фестивалі європейського рівня, неважливо, в якій частині країни. Сьогодні чимало людей знають, що до чого. Є такі, які не розуміються взагалі. Хочеться вірити, що в нашій країні все буде добре, і люди зможуть займатися тим, чим люблять.
Ми взагалі товариські хлопці

– З якими гуртами дружите?

– Ми взагалі товариські хлопці. Дружимо з усіма, хто нам імпонує. Наші давні друзі гурт «Epolets», O.Torvald. Недавно записали пісню з досить відомим дніпропетровським гуртом «Маса причин». Вони, до речі, їздили в тур з гуртом «Антитіла». Це дало їм гарний поштовх. Сьогодні їх уже більше знають, слухають. Ми граємо принципово різну музику, але співпрацюємо разом. Зараз готуємо до випуску новий альбом, у якому будуть дуетні композиції.

– Як ставитеся до акустики?

– В нас є акустична програма, яку ми підготували ще минулого року до Lviv acoustic fest. Було страшно там виступати, тому що велика камерна сцена, концертний рояль, сидяча публіка. Відчували певну відповідальність. Не було права на помилку. В такому форматі має звучати кожна нота. Не можна порівнювати виступи на фестивалях під відкритим небом і акустичні пісні в якомусь клубі. Це як порівнювати фрукти з овочами. На великій сцені є багато людей, вони випромінюють неймовірну енергетику. Проте, навіть коли ти граєш для десяти людей, у повітрі вирує неймовірна атмосфера. Зовсім різні емоції.

– Як справи з дніпропетровським андеграундом?

– Ті гурти, яких колись відносили до цього напрямку, зараз стали або більш відомими, або менш відомими. В принципі, в музичній індустрії межа вже стерлася між різними стилями.
Патріотизм – абстрактна річ

– Як змінився Дніпропетровськ після останніх подій в країні?

– Ми вже довго живемо в Дніпропетровську. Але, відверто кажучи, лише за останні місяці по-справжньому стали пишатися своїм містом. Сьогодні воно показує певну марку, тримається гідно. Не хочеться згадувати про патріотизм, бо це така абстрактна річ. Коли тобі не має чим пишатися, ти згадуєш про патріотизм. Про велику кількість жовто-блакитних кольорів, я просто помовчу. Перефарбувався Дніпропетровськ сповна.

– Ваші побажання читачам «СКАЗу».

– Все просто: кохайте одне одного і живіть вічно.


*фото Івана Андреєва
Helena York
2014.11.06
1929
Кімната Гретхен, музика, рок
data-yashareDescription="Цей гурт добре відомий любителям фестивалів. Вони часті гості та учасники The Best City, Соседний Мир, Сорочинський Ярмарок, Za-ПОРіГ, Сяйво, АнтиГород. Цього літа виступали на Файному місті, Бандерштаті. Дніпропетровські хлопці з україномовними піснями мають власний погляд на події, що відбуваються в країні. Вони не лізуть у політику, але чітко висловлюються на важливі теми у своїх піснях. Музиканти не роблять різниці між українцями на двох берегах Дніпра. Про це свідчать їхні спільні проекти з гуртами з західних областей. Відкриті до розмови, хлопці з гурту «Кімната Гретхен» діляться своїми думками з читачами «СКАЗу» вже зараз. Без вступних фраз, загальної інформації. Просто про те, що турбує, цікавить." >
Група СКАЗу: