Брати Гадюкіни: «Шоу-бізнес – це така штука з двома рогами»
Брати Гадюкіни: «Шоу-бізнес – це така штука з двома рогами»
Культовий гурт поспілкувався з пресою про свій новий альбом «Made in Ukraine». «СКАЗ» зібрав для вас найцікавіші моменти, а також ми розкажемо, як публіка приймала музикантів на львівському концерті у ПС «Україна».
Прес-конференція

Відбувалося все у затишному кафе «Квартира №35», що на площі Ринок. Музиканти були привітними і заохочували журналістів до розмови. Панувала невимушена і тепла атмосфера. Про що говорили музиканти – читайте нижче.

«Коли ще був живим Сергій (Кузя – авт.), ми розмовляли про те, що буде новий альбом… На жаль, Сергій не долучився своїми прекрасними текстами, ідеями і музикою…»
Відчай – це гріх, ми не повинні впадати в цей стан

«Ми вагались спершу, чи потрібно гастролювати із презентацією нового альбому. Але.., зваживши всі за і проти, дійшли до одностайного висновку, що вчасно. Відчай – це гріх, ми не повинні впадати в цей стан, коли нам погано… Треба рухатись до світла, триматись за життя.»

«Під час Другої світової війни, коли була блокада Ленінграда, Шостакович презентував свою «Сьому симфонію». Єдиною умовою для слухачів було взяти з собою поліна на концерт, аби музиканти і публіка якось грілись, бо виконували твір на вулиці. І люди йшли слухати музику.»

«Про музику, на жаль, а може, на щастя, говорити складно. Нас питають, про що альбом, що ми хотіли сказати… В принципі, була розказана історія сьогодення. А хто що почує – це приватна справа слухача. Головний рецензент нашої творчості – це люди, які приходять на концерти, скачують наші треки і які хочуть нас бачити.»

«Ми стали старші.»

«В цьому альбомі ми не йшли в лише електронному напрямку, тут присутні багато стилів.»

«Критикувати треба, тому що гарний копняк – це рух вгору. Якщо правильна критика, а не дилетанство – це прекрасно. В принципі, на сьогоднішній день не бачили таких рецензій «мінусових». І чесно-відверто, чекаємо їх.»

«Від початку репетицій і до нового альбому пройшло місяців з п’ять. Воно могло бути трохи швидше, але добре, що так.»

«Наш час нелінійний, якісь події вже стались – і вони вже стались. Інколи такі речі – вони важливі. Чому сталася Революція? Бо люди відчували, що у майбутнього – не та дорога. Не буває все просто так.»

«Внаслідок подій, які відбувались впродовж останнього року в Україні, народилась нація.»
Я згадую очі людей, які були на Майдані, ту жертовність, альтруїзм

«Я не пам’ятаю раніше такої єдності, яка була на Майдані. Це шлях. І це досягнення. З такими людьми ми переможемо. Я згадую очі людей, які були на Майдані, ту жертовність, альтруїзм, і це дає мені розуміння того, що ми здобудемо перемогу.»

«Є шоу-бізнес – така штука з двома рогами: шоу і бізнес. І то є закон. Ми вирішили, що ніяких продаж альбому не буде, скачування вільне. Хто бажає – може перечислити фінанси… на рахунок «Волонтерської Сотні». Ми хотіли, щоби був мир, і тому просто йде допомога. Ми пожертвували своїм «просуванням». А як інакше?»
Напевно, це наша доля – зникати і з’являтись в тяжкі часи

Про перспективу виступу у зоні АТО: «Зараз ми вивчаємо ці питання. В нас великий колектив і просто під гітару ми не зможемо виконати ці пісні, які б хотіли там запропонувати нашим слухачам. З апаратурою і технічним забезпеченням це буде складно зробити. Але ми міркуємо, як організувати цей процес.»

«Напевно, це наша доля – зникати і з’являтись в тяжкі часи. Ми не хотіли, щоби це було знаково і було долею. Може, нам перестати грати? А може, не переставати... (усміхаються – авт.).»

Репортаж

На львівському концерті «Братів Гадюкіних» зібралась чимала і дуже строката публіка: тут була молодь і ті, кому за п’ятдесят, батьки з маленькими дітьми, школярі, студенти. «Гади» саме зі Львова розпочали тур Україною, який вже зачепив Тернопіль та Хмельницький і продовжиться у Харкові, Дніпропетровську та Києві.

В нову платівку увійшло 16 треків. Музиканти позиціонують себе як «мікс українського Rhythm & Blues, гуцульського реггі, львівського шансону і міцних актуальних текстів». І справді, «Made in Ukraine» – це своєрідний меседж на злобу дня, соціальні аспекти якого дуже актуальні у наш час. Гурт потішив колоритними текстами, плюралізмом мелодій та ритмів, а також чудовим вокалом. Пісні виконують Ігор Мельничук, Павло Крохмальов, Михайло Лундін, Лілія Кувалдіна і Олена Романовська.

На початку концерту публіку «розігрівали» музиканти з «Калич блюзу». Хлопці виконали декілька своїх пісень, які глядачі підтримали «на ура», а у кінці всі дружно заспівали «Червону руту».

«Гадюкіни» виходили на сцену так, ніби слухачі – то давні друзі. Пролунали перші акорди – і публіка вже шаленіла під стару добру пісню «Було не любити». Музиканти зауважили, що їх дуже тішить така багата присутність львівської аудиторії та розповіли, що концерт порівну складатиметься як зі старих, добре зарекомендованих та улюблених пісень, так і з тих, які увійшли до нового альбому.

Приємно тішила обізнаність аудиторії із новими піснями. На концерті з альбому «Made in Ukraine» було виконано однойменну пісню, а також «Злидні», «Рік шлюбу», «Молишся, сину?», «Пилип з конопель», «Чічка Марічка», «Без тіні», «Вниз по Черемошу», «Грай»… А під час виконання «Жаби» на великому сценічному екрані з’явились московські пейзажі, у той час як публіка дружно підспівувала приспів: «Ене-бене-раба, дусить Вову жаба… Дусить жаба, дусить – ніяк не попустить…». Було дуже весело )).

Варто згадати і про когорту старих пісень, кожну з яких зал вітав шаленими оваціями. «Брати Гадюкіни» виконали улюблені «Карпати програли футбол», «Аріведерчі, Рома», «Роксоляна», «Наркомани на городі», кавер-версію на пісню з репертуару «Ляпіс Трубєцкой» – «Ти кинула»… І як не згадати про культові «Чуваки, всьо чотко» та «Файне місто Тернопіль»? ))

Львів’яни довго не хотіли відпускати «Гадів», про що свідчать два виходи «на біс» і довге скандування «Бандерштат!» навіть після того, як на сцені погасли всі софіти.
Коли слухаєш їхні треки, розумієш, що рано чи пізно все буде «чотко»

Можемо говорити про відродження культової української рок-групи, її друге дихання. Сподіваємось, «Брати Гадюкіни» ще довго тішитимуть поціновувачів якісної рок-музики, а альбом «Made in Ukraine» стане відправною точкою нового етапу творчості. Адже «Гадів» люблять, і коли слухаєш їхні треки, розумієш, що рано чи пізно все буде «чотко», лише варто не переставати вірити у краще.
Ложка Дьогтю
Helena York, Li.lit., Ложка Дьогтю
2014.11.10
2640
Брати Гадюкіни, музика, рок
data-yashareDescription="Культовий гурт поспілкувався з пресою про свій новий альбом «Made in Ukraine». «СКАЗ» зібрав для вас найцікавіші моменти, а також ми розкажемо, як публіка приймала музикантів на львівському концерті у ПС «Україна»." >
Група СКАЗу: