#SVОЇ дуже прості: вони прийшли сюди відриватись під своє
#SVОЇ дуже прості: вони прийшли  сюди відриватись під своє
«Свій до свого по своє», – відоме гасло з історії, яке 15 травня отримало новий фокус. На сцені клубу «Picasso» українські молоді музиканти формували культурний простір, яких так прагне наш ефір, плейлист і репутація України за кордоном. Все завдяки «#SVOЇ» – першому фестивалю української музики.
Після трагічної смерті Скрябіна по радіо часто обговорювали місце української музики. Висновок завжди був один – її немає ніде. Якщо не враховувати не масові заклади, де збирається молодь, яка здебільшого «косить» під хіпстерів. До речі, Кузьма став популярний завдяки пісні «Хлопці-олігархи», яка є далеко не найкращою з його репертуару.


Проект «#SVOЇ» – це, перш за все, можливість, довести, що ми маємо якісну музику, яка створюється на українській землі, а не десь за океаном. Ті, хто виступали, не зіпсуті зірковою хворобою, вони щиро дякували за оплески і відверто говорили, що почувають себе як вдома.Як це зробила Ліка Бугайова, наприклад. Дівчина має глибокий вокал, свого часу вона брала участь у проекті «Голос країни» у команді Діани Арбєніної. Її музику у стилі інді-року можна порівняти з відомими на весь світ співачками, яких ми вже давно добре знаємо, не так як Ліку, на жаль. Вона по-європейськи проста: широкі шорти, майка, мінімум макіяжу і щирість. Взагалі, у кожного виконавця, якого ми чули, на першому місці емоції, а потім вже майстерність співати.Sasha Boole – хлопець з Чернівців. Мандрівний співак, який виконує свою музику в стилі кантрі-фольк. Навряд, ви колись таке бачили: губна гармошка, гітара, кайдан на нозі (співак каже, що прикупив собі його після перегляду «50 відтінків сірого»), два мікрофони, вуса і файний капелюх. Саша жартує, розповідає між піснями про свої подорожі світом, зокрема про концерт у Придністров’ї. І говорить він про це у стилі «до речі». Просто так.


«Lakeway» – можна порівняти цей гурт з «Placebo» або «Hurts». Але все ж по-своєму вони дуже майстерні. Соліст стриманий, мінімум зайвих фраз, хоча мамі хлопчика, який завзято танцював біля сцени, зробив комплімент: «У вас такий гарний малюк». Слухаючи «Lakeway», моя подруга сказала: «Отаку музику я ще послухаю вдома».«Panivalkova» – цей бенд нагадує звучання «ДахиБрахи» і «Dakh Daughters». Дівчата розривали публіку, особливо треком «Крейзі Нікіта». Знову ж таки – мінімум макіяжу, зачісок і пафосного одягу. Зате артистизм, укулеле і перкусія – на максимум.«Вагоноважатые» і «5 Vymir» – на десерт драйвового концерту. Хто прийшов сюди у вечірній сукні й на каблуках, явно відчував себе не комфортно. Адже #СВОЇ прості: вони прийшли повідриватися під своє. І, воістину, це всім вдалося.Крім учасників фестивалю, ви самі знаєте десятків інших українських виконавців, яких треба слухати в машині, маршутках, співати, коли миєте посуд, скидати в соцмережі. Словом, зробити українську музику звичайним, , поширеним явищем.

Більше фото тут.
Юля Тодоренко
Павло Петрук
2015.05.18
1856
фестиваль, нове, #SVOЇ, музика, відпочинок, Lviv, львів
data-yashareDescription="«Свій до свого по своє», – відоме гасло з історії, яке 15 травня отримало новий фокус. На сцені клубу «Picasso» українські молоді музиканти формували культурний простір, яких так прагне наш ефір, плейлист і репутація України за кордоном. Все завдяки «#SVOЇ» – першому фестивалю української музики." >
Група СКАЗу: