Маленькі гомосексуальні злочини, або як Верлен з Рембо знайомий був
  Маленькі гомосексуальні злочини, або як Верлен з Рембо знайомий був
Літературознавець Жан Марі Карре стверджував, що Верлен, занадто захоплювався талантом молодого Артюра Рембо. Їхня міцна дружба породила різноманітні скандальні чутки серед представників французької богеми.

*Нагадуємо, що редакція може не поділяти думок автора.
Журналістика , як і література – грає роль розбещеної дитяти. Необхідно втамувати голод розпусти сучасного покоління. Писати про те, про що мовчали у школі, – справа доволі екзотична. У даному випадку, полоскати брудну білизну геніїв, –моя робота.

Верлен був великим поетом, а Рембо революціонером і вундеркіндом , про котрих знати більше, – справа честі.

У вересні 1871, Верлен отримав лист із провінції, у якому було вісім дивовижних віршів написаних невідомим Артюром Рембо. Поль негайно відповів:
«Моя дорога, велика душа, приїжджайте до мене, у вас велике покликання, я чекатиму на вас... »

Рембо приїздить у Париж, де його зустрічає Верлен. Згодом, сімнадцятирічна вагітна Матильда Моте, дружина Поля, незабаром виганяє його за грубість та неохайність. Артюр Рембо шукає притулку у Шарля Кро, композитора Кабані, художника Форена, завдячуючи проханням Верлена.

Їхня дружба переростає, як висловлюється Артюр, у «жорстоку пристрасть» двох поетів. Письменники сидять до ранку у пабах, розважаючись, б'ються на ножах; п’ють абсент, курять гашиш. Через це все Матильда влаштовує скандал. Верлен, у стані алкогольного сп’яніння, б'є дружину і погрожує вбити свого сина Жоржа. Жінка подає на розлучення. Поль обіцяє порвати з Рембо. Артюр на деякий час їде у Шарлевіль. Матильда пробачає поету.

У Франції тривають жорстокі переслідування тих, хто в часи Комуни співпрацював з владою. Багато друзів Верлена опинилися у в'язниці, за ним постійно стежать, рятуючись від переслідувань, він вирішує втекти за кордон. Чомусь не з Матильдою, а саме з Артюром Рембо.

Матильда вирушає до Брюсселя( саме там переховуються обидва), аби повернути Поля. Їй це майже вдається. Верлен кидає її на прикордонній станції і разом з Рембо, який потайки їде у тому ж потязі, вони повертаються до Брюсселя, сідають на пароплав, пливуть до Лондона.

Мати Рембо, дізнавшись про те, що його звинувачують у гомосексуальних відносинах, наказує синові повернутися у Шарлевіль.


Кадр з х/ф « Повне Затемнення » 1995р
Леонардо Ді Капріо у ролі Артюра Рембо та Девід Тьюліс у ролі Поля Верлена


Після незрозумілої сварки Верлен їде до Брюсселю, кинувши бідного коханця напризволяще. Поет пише листи дружині, і Рембо, погрожуючи самогубством. Він купує револьвер, страшено напивається. Артюр вирушає слідом за ним. Під дією абсенту, Верлен прострілює Рембо зап'ясті. Другий кидається за допомогою до поліцейського. Верлен отримує два роки в'язниці у « Маленьких кармелітах ». Рембо розпочинає роботу над « Сезоном у пеклі », у якому створює достатньо посилань на свого коханця.

Офіційне зізнання Поля Верлена у скоєні злочину:
«Нічого не можу додати до того, що я сказав на першому допиті щодо причини скоєного мною замаху на Рембо. Я був у той момент у стані повного сп'яніння, мені повністю відмовив розум » . . .
18 липня 1873

Свідчення Артюра Рембо:
«Я не можу знайти жодної серйозної причини для замаху, скоєного проти мене. До того ж розум його був у повному розладі: він перебував у стані сп'яніння, він напився з ранку, як робив це завжди... »
19 липня 1873

Остання зустріч Верлена і Рембо відбулась у Штутгарті. Рембо просить Верлена передати рукопис « Les illuminations » поетові Жермену Нуво для можливого друку. Після цього Рембо вирушає до Африки, і навічно закидує писати вірші, Верлен викладає мовознавство у Європі, продовжує пити.

У 1891 році Рембо повернувся до Франції, де йому ампутували ногу через ракову пухлину. Рембо помер у Марселі, в госпіталі. Усе своє подальше життя Верлен присвятив публікації невідомих творів Артюра Рембо.

З тих пір як він помер, я бачу його щоночі
Ми завжди були щасливими, завжди
я пам'ятаю . . .

*фото з інтернету
Дімітар Загірний
2015.08.12
2099
література, Історія, мистецтво, повний сказ, юрудна білизна
data-yashareDescription="Літературознавець Жан Марі Карре стверджував, що Верлен, занадто захоплювався талантом молодого Артюра Рембо. Їхня міцна дружба породила різноманітні скандальні чутки серед представників французької богеми.

*Нагадуємо, що редакція може не поділяти думок автора. " >
Група СКАЗу: