Фабрика «Дюма і Маке» працювала на повну
Фабрика «Дюма і Маке» працювала на повну
Саме Огюст Маке, згідно біографу Клоду Шоппу, придумав основу сюжету
«Графа Монте – Крісто», а не Дюма – батько, як вважає більшість світу.
Ім'я, яке, чомусь, майже не згадувалось. Ім’я, котре не друкувалось на обкладинках історичних романів, яке було відсутнє на сторінках жовтої преси. Огюст Маке, літературний негр Дюма - старшого, котрий зумів у тіні змінити уявлення про реалістичний роман.

На одному світському заході, Жерар де Нерваль, також письменник, познайомив Маке, на той момент з людиною, котра зажила немалої слави у літературних салонах, - Олександром Дюма.

Маке – тільки зростав на поприщі літературної алеї. Дюма – був визнаним професіоналом. Маке показав авторові « Трьох мушкетерів » свій незавершений роман. Дюма запропонував переробити його. Згодом вийшов роман «Шевальє д'Арманталь», котрий отримав позитивні відклики. Так розпочалося співробітництво двох авторів.

Роман друкувався частинами в газеті «Ля Прес» за підписом одного Дюма, хоча сам він не заперечував, щоб редактор зазначав ім’я ще одного автора. Редактор відповів відмовою. Він вважав, що сторінки за підписом одного Дюма буде продаватися краще:

- «Роман, підписаний "Олександр Дюма ", коштує три франка за рядок, підписаний" Дюма і Маке "- тридцять су».

У 1845 році – вийшов у друк великий роман. «Граф Монте – Крісто» - моментально зібрав популярність, ім'я Маке так і не згадувалось. Незважаючи на те, що Дюма достатньо платив за роботу літературному рабу, їхнє співробітництво через деякий час закінчилось. Посварившись, Маке розумів, що довести своє співавторство – важка справа.

Після смерті Дюма – батька, Маке продовжує писати, проте великого визнання так і не отримує.

Через декілька місяців, син Дюма, також Олександр, написав Маке листа з проханням розповісти про співавторство між ним і батьком. Маке не заперечує авторства, не таїть образи, а сам вважає себе його вічним боржником.

Окрім роботи над романами «Граф Монте – Крісто», і «Шевальє д'Арманталь», Огюст доклав своїх зусиль у такі всесвітньовідомі сюжети:
«Три мушкетери», «Графиня де Монсоро», « Сорок п’ять», та інші.
Дімітар Загірний
2015.09.17
1779
Історія, дослідження, література, книжи, читання, письменники
data-yashareDescription="Саме Огюст Маке, згідно біографу Клоду Шоппу, придумав основу сюжету
«Графа Монте – Крісто», а не Дюма – батько, як вважає більшість світу.
" >
Група СКАЗу: