Нашу демократію зламали: «Містер Робот»
Нашу демократію зламали: «Містер Робот»
У полку серіалів прибуло: харизматичний проект про хакерів та їхній побут: повалення найжахливішої у світі корпорації, проблеми із спілкуванням, самотність, депресії, наркотики, жінки й собаки. Чи то ми хакерів не знаємо, чи то просто хакери так сильно не паляться. Ще не встиг перший сезон повноцінно запуститись, як рішення щодо продовження зйомок вже прийняли. Хоча все тільки починається, є як грандіозні надії, так і логічні побоювання.
Експансію серіалів на телеекранах не зупинити. А Інтернет лише активно допомагає розповсюджувати матеріал. Можна всю пам`ять зламати, перераховуючи всі культові та не дуже серіали останніх 10 років. І вже зараз можна простежити чітку тенденцію неординарних, цікавих та прогресивних проектів, які відважно експериментують з формою, подачею та рівнем довіри потенційного глядача.

Доки Росія знімає шлак, а Україна в кращому випадку погано копіює копії копій, інші намагаються показати звичайному глядачеві дещо більше, аніж плітки, чорнуху і соплі.Головний персонаж «Містера Робота» – соціопатичний, замкнений, наче трішки аутичний програміст, який вдень обслуговує «Корпорацію Зла», а вночі намагається змінити світ на краще тим, чим може. Еліот ненавидить соіцум в найширшому та найгіршому значенні цього слова, але й хоче якось зламати систему, в якій всі ми - заручники фінансів, слухняно робимо те, чого від нас вимагають корпорації, аби вижити чи купити каву у "Старбаксі". І не дуже прошарений глядач проведе паралелі з "Бійцівським клубом".

Але ніяких шизоїдних двійників та планів хаосу: Еліот - хлопець розумний, і все намагаєтсяь спланувати наперед. Хоча саме хаотичність подій, несподівані та неочікувані повроти і показують певний ріст, певну видозміну персонажа. Ставши на шлях "революції", Еліоту доведеться повністю змінитися і позбутися слабкостей - або просто зламатися.З одного боку, незвичний сеттінг, уважна робота, програмістський сленг, чіткий сюжет, який не розлітається на окремі шматки, а лише впевнено закручується до фіналу. Тобто команда наче намагається втримати марку і знімати зі стилем, саспенсом та цікавим сюжетом (маленький реверанс в сторону Хічкока).

А з іншого боку, простежуються вже всім знайомі і відомі кліше: нестандартний головний герой, якому глядач повинен співпереживати: такий собі ідейний, але відірваний від цілковитої реальності ідеаліст-кібер-робін-гуд, який бореться із системою та намагається вирішити свої внутрішні психологічні проблеми зокрема.Класика жанру – класика сюжетобудівництва. Хоча й розумієш, що сенс знімати серіал без цікавих та харизматичних персонажів, все ж концепт надто банальний і прорахований. Сам кістяк, каркас серіалу не відрізняється і від інших: можна частково порівняти з «Шерлоком», який на харизму головних сюжетів робить ставки не меншу, ніж на сюжет.

А от щодо сюжету, то хтось може сказати, що він надто повільно роздупляється, часом надумано, ніби старенький віндовс. Та й особливо гостросюжетних моментів небагато. Вони чітко дозовані, хоча й справді раптові: не так важко прорахувати, що за безумство витворить черговий антагоніст Еліота. Хоча й Еліот не бог: насправді, просто програміст-наркоман-геній-соціофоб.Хоча занурюватись у реалії історії - досить складно. Персонажі не стають одразу такими ж близькими й своїми, як герої інших серіалів. Надто мало інформації про них, надто мало часу проведено з ними, надто мало було больових моментів, - вони далекі і чужі зі своїми проблемами: стандартними чи не дуже. Тому уважно стежити за ходом подій - справа необхідна, серіал не заходить так легко, як, скажімо, популярні ситкоми. Але здатен полоскати нерви тим, хто ним захопиться.

Тобто це - впевнений та цікавий старт з надією на не менш захопливе продовження. Головне, аби, як завжди, автори не скотилися у штамповку, а дійсно розмповідали нам Історію великої фінансово-етичної революції. Тож поціновувачам повільного, стильного та мінімалістичного кіно, яке робить удар на сюжет та чекає на терплячого глядача, однозначно варто познайомитись.
ristor
2016.02.01
1866
серіал поп-культура хакери очікування кіно
data-yashareDescription="У полку серіалів прибуло: харизматичний проект про хакерів та їхній побут: повалення найжахливішої у світі корпорації, проблеми із спілкуванням, самотність, депресії, наркотики, жінки й собаки. Чи то ми хакерів не знаємо, чи то просто хакери так сильно не паляться. Ще не встиг перший сезон повноцінно запуститись, як рішення щодо продовження зйомок вже прийняли. Хоча все тільки починається, є як грандіозні надії, так і логічні побоювання." >
Група СКАЗу: