Десять цікавих та шокуючих таємниць перевалу Дятлова
Десять цікавих та шокуючих таємниць перевалу Дятлова
У 1959 році група з дев’яти туристів під керівництвом Ігоря Дятлова вирушила у експедицію в гори Північного Уралу. Учасники туристичного гуртка Уральського інституту, пять студентів, три інженери-випускники УПІ, інструктор Коуровської турбази у ніч з 1 на 2 лютого розбили намет на схилі гори Холатчаль неподалік невідомого перевалу, готуючись до сну. А вже через місяць рятувальники знайшли їхній розрізаний намет та тіла п’ятьох «дятловців» на відстані 1,5 км від табору. Ще чотирьох знайшли лише на весні, майже всі були напівроздягнені та роззуті, а дехто мав травми, несумісні з життям.
Що чи хто вигнав роздягнених туристів на мороз та наніс їм ці травми не відомо і досі. Наразі, їхня загибель стала однією із найбільших загадок у історії та вже більше як 60-ти років породжує різноманітні версії подій: від сходження лавини до снігової людини, від НЛО до експериментів військових. Але нові деталі, які випливають по цій справі, створюють все більше загадок. Найцікавіші пропонуємо дізнатися просто зараз.
«Гора мерців» або «Не ходи туди». Так нібито називається гора у перекладі з мови мансі (тутешнього народу). Існує легенда, що на горі Холатчаль колись померли дев’ять мисливців мансі, але як з’ясувалося, самі мансі ніколи не розказували і не чули такої легенди. Натомість, дослівний переклад означає «гора з якої дує вітер». А Юрій Юдін, десятий, який входив до складу експедиції, але у останню мить через хворобу не пішов, розповідає, що про ніяку легенду вони не чули, як і те, що ніхто їх не попереджував про число 9.

Фото на камері Кривонищенко, а саме 33-й кадр зроблений нібито у ту ніч у наметі, вважалося просто дефектним, але дехто вважає, що це фото є доказом білих куль, або того, що зазирнуло до них у намет.

Про білі кулі які, пролітали у ту ніч над горою свідчать очевидці та тамтешній народ мансі. Також експедиція, яка проводила розшук, телеграфувала про невідомі сяючі об’єкти які, розбудили всіх по тривозі. А у місцеві газеті "Тагильский рабочий", датованій першими числами лютого, була опублікована замітка про вогняні кулі, які літали над горою.
Цікавою є й особистість дев’ятого учасника експедиції інструктора Золотарёва, який приєднався до групи напередодні походу, що є дуже дивним, бо група складалася із друзів. Вони ж вважали його чужим і не хотіли включати його до експедиції, про це свідчать записи зі щоденника однієї з дівчат. Про дивного фронтовика розповідав свої дружині льотчик, який зустрівся із «дятловцями» напередодні походу. Зі слів дружини Патрушева, він казав, що всі дуже хороші і веселі, але що спільного у молодих студентів із мовчазним фронтовиком - залишається загадкою. Як і те, як він напередодні походу потрапив до експедиції, якщо Дятлов був дуже прискіпливий і будь-кого у групу не брав.
Не менш цікавим є і той факт, що єдиним із усіх був одягнений Золотарьов, і ще мав на собі свій фотоапарат, який на той час важив не менше двох кілограмів. У фотоапараті не виявилося плівки, а сам інструктор отримав найбільше травм поміж усіх.

Коли тіла перших п’ятьох знайшли, то для судмедекспертизи прибув ще один нештатний лікар, а внутрішні органи загиблих у ящиках літаком передали до Москви.
Тіла «дятловців» мали темно-коричневий колір, а на їх одязі знайдено підвищений рівень радіоактивних елементів. Слідчий Іванов, розслідуючи причини смерті групи, відправив одяг на експертизу, а виявивши на них сліди радіації, був терміново викликаний на доповідь до Москви, повернувшись звідки, закрив справу. Коли Радянський Союз роспався Іванов написав лист до місцевої газети у якому, каявся перед родинами «дятловців», а також, розповів, що внутрішні органи туристів були повністю опромінені.

Тіла двох Юріїв були не у тому положенні, у якому померли туристи. Хлопців після смерті зсунули головами одне до одного, а також накрили їх коричневою ковдрою так, ніби хотіли заховати. Цікаво і те, що та ковдра згодом опинилася неясним чином знову у наметі.
Мансі розповідали, що слідом за групою Дятлова пішла група військових з якими був і місцевий мисливець. Той самий, який пошуковій групі чітко вказав на покинутий табір експедиції, але запевняв, що ніколи не бачив самої групи та навіть не знав, що такі вирушали у експедицію. Про те, що хтось уже був на місці трагедії розповідають і керівники пошукових бригад. Вони згадували, що склалося відчуття ніби хтось попереднього гарно замів сліди. Не менш цікавим є й те, що чотири дні після того, як «дятловці» вирушили у похід, у слід за їхнім маршрутом хотіла йти ще одна група, але їх за невідомих обставин не пустили.

Багато запитань залишає за собою кримінальна справа, відрита по факту смерті дев’ятьох туристів. Найцікавіше те, що група померла у ніч з 1-го на 2-ге лютого, усі дізналися, що вони загинули, у той день коли, знайдено перші дві жертви, а саме 26 лютого, але натомість справа відкрита 6-го лютого у той день, коли ще навіть ніхто гадки не мав, що туристи зникли. Складається враження, що влада знала, що вся група мертва, так як, у справі зазначено «смерть всієї групи». Підозрілим є також надмірний контроль верхівки за цією справою і те, що тіла не хотіли віддавати родинам, а намагалися поховати усіх у братській могилі. Однак, наткнулися на спротив родичів, і лише, після того як, вони написали листа особисто Хрущову, їм дали дозвіл на поховання. Ховали загиблих туристів у цинкових трунах. Сестра Дятлова переконана, що військові причетні до смерті її брата і досі.
Андріана Леле
фото з Інтернету
2016.02.02
2068
перевал Дятлова, СРСР, експедиція, загадкові обставини
data-yashareDescription="У 1959 році група з дев’яти туристів під керівництвом Ігоря Дятлова вирушила у експедицію в гори Північного Уралу. Учасники туристичного гуртка Уральського інституту, пять студентів, три інженери-випускники УПІ, інструктор Коуровської турбази у ніч з 1 на 2 лютого розбили намет на схилі гори Холатчаль неподалік невідомого перевалу, готуючись до сну. А вже через місяць рятувальники знайшли їхній розрізаний намет та тіла п’ятьох «дятловців» на відстані 1,5 км від табору. Ще чотирьох знайшли лише на весні, майже всі були напівроздягнені та роззуті, а дехто мав травми, несумісні з життям.
" >
Група СКАЗу: