Еміль Золя - «Пастка»
Еміль Золя - «Пастка»
Яскравий, романтичний і такий захоплюючий Париж був не завжди привабливим для туристів. Ви маєте змогу пізнати сірі будні робочого класу після часів французької революції, якщо вам до рук потрапить книжка журналіста та письменника Еміля Золі «Пастка».
З-поміж рядків ллється жовч, алкоголь, сморід дешевих парфумів повій, якими тоді наскрізь був просякнутий Париж.

Автор розповідає про геть не казкове життя пересічних робітників та їх найголовнішу мрію - забеспечити добре життя своїм дітям і померти у власному ліжку. І все б нічого, якби не «Пастка».
«Той, хто сидить в багнюці, не любить, щоб на нього падало світло.»

«Пастка» - популярна кнайпа, з якою пов'язані всі переломні моменти історії. Вона постійно наповнена алкоголіками, повіями, загубленими талантами. Це те місце, де вирішується доля кожного героя книжки. Яскраві плани на майбутнє, святкування перемог, бій з невдачами - все заливається там сливовою настоянкою і вином. Алкоголь - це те, чим «лікують» від нестерпності життя.

Коли дочитуєш до середини, здається, що нарешті виліз із тієї хмільної багнюки. Але автор не пробачає своїм героям навіть найдрібніших помилок. Такі собі американські гірки для душі: вгору-вниз. Велике і чисте кохання переплітається з щоденними баталіями до прикладу, в пральні; дитячі усмішки линяють від побоїв на молодій шкірі. Ви побачете не місто-мрію. Ви побачите справжній Вавилон. Ви зрозумієте, що таке ницість, скупість, біль, радість, спокій, страх.

«Я хотів написати про життя парижан. Справжніх парижан, а не тих хто, живе за їх рахунок. Саме вони - основа цього міста» - писав автор у анотації до книжки.

Еміль Золя писав мовою народу, без цензури, без красивих зворотів та порівнянь. Коли книжка вийшла у світ - вона стала своєрідним ноу-хау. До нього у Франції ніхто не писав про бідняків. Тогочасні мистецтвознавці розбирали «Пастку» по словах до скелету, а самого автора звинувачували у перебільшенні та делетанстві, не зважаючи навіть на те, що це був не перший роман Золі.
«Вона хотіла б, змінюючи чоловіків, змінювати і шкіру.»

Не хочу бути спойлером чи лити багато води. Але відчуття того, що ви найщасливіша людина на світі - як ефект після прочитання роману - обіцяю.
Li.Lit.
2014.03.14
2548
Еміль_Золя, Пастка, Западня, література, Книги
data-yashareDescription="Яскравий, романтичний і такий захоплюючий Париж був не завжди привабливим для туристів. Ви маєте змогу пізнати сірі будні робочого класу після часів французької революції, якщо вам до рук потрапить книжка журналіста та письменника Еміля Золі «Пастка»." >
Група СКАЗу: