Олесь Целюх: «Якщо до тебе натхнення не приходить, значить, ти ще не готовий бути натхненним»
Олесь Целюх: «Якщо до тебе натхнення не приходить, значить, ти ще не готовий бути натхненним»
Коли душа співає і знає, як розказати про це, важко не писати пісні. Живий тому приклад Олесь Целюх, один із солістів та співзасновників гурту «Kompas», який презентував нещодавно свою програму «Нове» у Львові. «І швець, і жнець, і на дуду грець», – хлопець пише слова та музику, сам виконує свої ж пісні разом із друзями. «СКАЗ» не втратив можливості поспілкуватися із ще одним неординарним персонажем львівського андеграунду.
- У якому жанрі граєте і взагалі, як визначаєш свою творчість?

- Насправді, я і ті, хто зі мною на сцені, не визначали жанр як такий. Можливо, відповім банально, проте чесно: був ряд пісень, здебільшого акустичних, при цьому у мене були друзі – класні музиканти, з якими хотілося спробувати щось зробити разом. Намагались, щоб це «щось» було чимось стильним, не банальним, і, в принципі, воно десь так і виходить, в єдиному руслі, і з приємним звучанням. Грубо кажучи, були якісь пісні, ми їх просто об'єднали, у результаті чого ми сьогодні гратимемо обіцяне «Нове».

- Музика – це основне, чим ти волієш займатись надалі, чи є інші сфери, у яких ти розвиваєшся?

- Звичайно, є багато чого в житті цікавого, такого, що мені подобається робити і на сьогодні побутує такий стан речей, за яким, не нарікаючи ні на що, я займаюсь не тільки музикою, хоча як і будь-якому музикантові, хотілося би більше часу приділяти цьому. Музика пріоритет.

- Ким є Олесь Целюх для самого Олеся Целюха?

- Дуже крутий автор. У нього пісні шикарні. Пише гарні тексти і подекуди таку тривожну музику. Хороший виконавець (сміється).

- Розкажи про свої стосунки з Музою?

- Я дуже її люблю, просто закоханий у неї, умовно кажучи, цей персонаж є тим натхненням, яке є дуже важливим для творчої людини. Мені здається – це круто, бути залежним від Музи, бо вона тебе веде кудись, хоча бувають досить часто ситуації, коли такі речі залежать лише від самої людини. Якщо до тебе те омріяне натхнення не приходить, то мабуть, ти ще не готовий бути «натхненним».

- Є якийсь конкретний меседж, котрий ти цілеспрямовано вкладаєш у власні творіння чи це просто вираження твого внутрішнього?

- Будь-яка творчість – це, перш за все, особисте. Якби я перед тим думав, що саме хочу до когось донести, то мабуть ті пісні вже не були б таким чистими та прозорими. Я так відчуваю, не можу інакше, тому очевидно, завдання такого явно не стояло. Просто є якась межа, коли ти або хочеш, щоб люди то почули, або не хочеш, що теж круто. На разі є така потреба, бути почутим.

- Впевнена, що ти на сцені не вперше.

- Вдруге (посміхається)

- Точно не востаннє! Чим для тебе є сцена? Що це за місце таке?

- Слід зауважити, що я би не був на тій сцені, якби не люди, які мені у цьому допомагають. Власне, це є та межа, коли ти хочеш показати світові свою творчість. Сама сцена стає тоді уособленням того бажання і місцем, де це бажання матеріалізується.


*фото з Інтернету
Катерина Бігун
2016.06.26
2148
музика, львів, андеграунд , Kompas
data-yashareDescription="Коли душа співає і знає, як розказати про це, важко не писати пісні. Живий тому приклад Олесь Целюх, один із солістів та співзасновників гурту «Kompas», який презентував нещодавно свою програму «Нове» у Львові. «І швець, і жнець, і на дуду грець», – хлопець пише слова та музику, сам виконує свої ж пісні разом із друзями. «СКАЗ» не втратив можливості поспілкуватися із ще одним неординарним персонажем львівського андеграунду." >
Група СКАЗу: