"Класика в джинсах" від Collegium Musicum
"Класика в джинсах" від Collegium Musicum
4 вересня музична агенція Collegium Musicum розпочала черговий концертний сезон. У Львівській обласній філармонії відбувся концерт «Класика в джинсах», який продемонстрував те, що оркестр може бути максимально близьким до публіки. Особливістю вечора була пряма трансляція концерту в ефірі радіо SKOVORODA, і саме це дало можливість приєднатися до дійства чималій аудиторії слухачів в Україні та далеко за її межами.
Родзинкою даного концерту була максимальна інтерактивність. У першому відділі публіка мала унікальну нагоду дізнатися про склад оркестру, його функціонування, а також – диригентську діяльність. На запитання відповідав Іван Остапович – керівник оркестру Collegium Musicum, який демонстрував складові оркестру, партитуру твору, яку використовує диригент, а також пояснював призначення кожної з оркестрових груп інструментів.

Організатори не поскупилися на креативність, дозволивши бажаючим зі залу стати за диригентський пульт та спробувати себе в ролі керівника оркестру. Варто сказати, що такий свіжий підхід – зближення музикантів та слухачів – викликав щирий захват у тих, хто відвідав дійство. Жодних рамок, строгості чи стереотипів. Як результат – публіка не жаліла овацій і щедро постила у соцмережах фото та відеоролики у реальному часі.


У другому відділі глядачі насолоджувалися прекрасними бароковими аріями з опер Антоніо Кальдари, Крістофа-Вілібальда Ґлюка, Джуліо Каччіні, Ґеорґа Фрідріха Генделя у виконанні випускника академії театру La Scala – Петра Остапенка під супровід органу (Анастасія Бойко) та оркестру. Також звучала знаменита симфонія №5 Людвіга ван Бетховена, про яку сам композитор говорив: «Так доля стукає у двері».

Нам вдалося поговорити з організаторами проекту Тарасом Демком та Іваном Остаповичем. Ось що вони розповідають про «Класику в джинсах».

Тарас Демко: «Ми з Іваном вже досить давно планувати організувати інтерактивний концерт. Власне, не концерт-лекцію, не монолог конферан’є, а просто поділитись тим, чим хочеться. З іншого боку, важливо, аби заявлена в афіші програма прозвучала на сто відсотків.
Таким чином, концерт мав два відділи. У першому ми з Іваном були співрозмовниками, говорили про оркестр, відповідали на питання залу, дириґент навіть дозволив кільком (із багатьох охочих) спробувати себе в ролі керівника оркестру). До слова, ми також ведемо авторську передачу на радіо SKOVORODA – «Територія класики», де розповідаємо про дуууже серйозну музику. Це цікавий досвід – проведення і модерації концерту, коли, скажімо, ти віртуально присутній і тут, і ще де-інде, а Іван є водночас є і диригентом, і коментатором. У прямому ефірі, нас слухали люди у Європі, Азії, Америці. І ці люди також мають уявляти всю атмосферу концерту, оркестр, публіку. Особисто для мене це розрив шаблону та новий цікавий досвід.»

Іван Остапович: «Насправді у світі такі інтерактиви проводяться часто. Я вважаю, що таку традицію варто підтримувати і продовжувати робити схожі заходи. Проте, якщо їх робити часто, це втратить свій сенс.
Із солістом Петром Остапенком я свого часу жив у гуртожитку при київській консерваторії (усміхається – авт.). Він деякий час працював у Київській опереті, потім навчався у Мілані. Я запросив його долучитися до нашого проекту. Твори, які прозвучали у його виконанні, були новими для львівської публіки».

Згадуючи захоплення публіки, шалені емоції та неймовірне задоволення від концерту, можемо сказати, що саме таким вишуканим музичним смаком і володіє Collegium Musicum. Сезон прем'єр лише розпочато, тому у нас попереду ще чимало чудових можливостей вбирати у себе прекрасне, добре, вічне.
Ложка Дьогтю
Ложка Дьогтю
2016.09.05
883
CollegiumMusicum, класична музика, львів
data-yashareDescription="4 вересня музична агенція Collegium Musicum розпочала черговий концертний сезон. У Львівській обласній філармонії відбувся концерт «Класика в джинсах», який продемонстрував те, що оркестр може бути максимально близьким до публіки. Особливістю вечора була пряма трансляція концерту в ефірі радіо SKOVORODA, і саме це дало можливість приєднатися до дійства чималій аудиторії слухачів в Україні та далеко за її межами." >
Група СКАЗу: